Oficiální stránky Hudebních škol YAMAHA v ČR a SR

Dětský den Prahy 9 s Hudební školou Yamaha Knoflík

V rámci programu oslav Dne dětí městské části Prahy 9 měla možnost, díky tradiční spolupráci s rodinným centrem Knoflík jehož je součástí, vystoupit i Hudební škola Yamaha. Ve skoroletním počasí v krásném parku Podviní ve Vysočanech si mohli rodiče i děti vyzkoušet programy, které škola nabízí. Děti si mohly prožít společné zpívání lidových písniček, rytmizování, poslech, práci s hudebními nástroji, různými pomůckami, kterými je vždy výuka doplňována. Mohly spolu s rodiči zažít to, že výuka v Hudební škole je určitě hudebním vzděláváním, ale i radostí, vzděláváním poutavou a zábavnou formou.

Atmosféra celého odpoledne byla báječná, mnoho lidí se zajímalo o zápis, o práci s leporelem, o pobočkám Hudební školy nejen v Praze 9. Součástí celého odpoledne byla i malá hudební parková hra. Na dvanácti hracích kartách v celém parku si mohli dospělí i děti vyzkoušet své hudební znalosti s humorem. Úkolem bylo najít správnou odpověď a jednotlivé noty k hudebnímu rébusu, poznat písničku podle poslechu, odměna byla sladká...

Odpoledne se jistě povedlo, zájem byl velký. Velkou radostí je také zájem o nástrojové obory, které také Hudební škola Yamaha Knoflík nabízí.

Děkujeme moc za spolupráci Městské části Praha 9, všem milým účastníkům za potkání, díky nim a s nimi bylo opravdu do zpěvu.

Víc informací k programům i zápisu na další školní rok na www.centrumknoflik.cz.

Eliška Kasinová, 1. června 2015

Nahoru