Oficiální stránky Hudebních škol YAMAHA v ČR a SR

Ohlédnutí za Novoročními koncerty pražské Hudební školy Yamaha Knoflík v Divadle Gong

Tradiční Novoroční koncerty Hudební školy Yamaha při Kulturním a rodinném centru Knoflík opět rozezněly krásné Divadlo Gong v pražských Vysočanech.

Žáci nástrojových oborů se představili v samostatném, slavnostním pátečním koncertě, kde se diváci mohli přesvědčit jak muzicírování s Yamahou děti baví, jak je smysluplné učit se a vystupovat ve skupinách. Návštěvníci se opět přesvědčili jak důmyslný systém výuky Hudebních škol Yamaha je, kde se zas a znovu prolínají výukou skladby, které děti mají zažité z předškolních lekcí a nyní, již jako "velcí hudebníci", je s lehkostí hrají na své nástroje.

Stejně jako nástrojáři, se představili v krásném prostředí Divadla Gong malí i větší žáčci předškolních oborů. Ti se představili ve třech po sobě jdoucích nedělních koncertech, které si užili návštěvníci, stejně jako lektoři i děti....

Parádní atmosféra koncertů je vidět z přiložených alb. Jistě není třeba velkých komentářů. Potlesk si zasloužili malí i větší vystupující a jejich rodiče, ale i žáci nástrojových oborů, kteří vystoupili aby mimo jiné předvedli kontinuitu výuky Hudební školy Yamaha, aby předvedli, že jejich předškolní "kolegové" mají možnost dalšího hudebního vzdělávání, rozvíjení talentu.

Žáčci stejně jako dospělý doprovod i publikum byli báječní. Patří jim velký dík! Stejně jako lektorům a lektorkám, všem, kteří se podíleli na přípravě koncertů.

Díky tedy všem a na viděnou na dalších tradičních, tentokrát jarních koncertech, ať už v Divadle Gong nebo pod širým nebem.

www.centrumknoflik.cz

Fotogalerie:

Eliška Kasinová, 23. ledna 2015

Nahoru